Happy Lift czy Surgi Wire ?

Happy Lift i Surgi Wire to nowoczesne krótkie metody medycyny estetycznej. Obydwie metody dają nam świeżą skórą, uniesienie obwisłej skóry twarzy i szyi, a także zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Metody te jednak są różnymi zabiegami. Zabieg Happy Lift działa za pomocą nici rozpuszczalnych a zaś Surgi Wire za pomocą przewodów zakończonymi igłami. Zabiegi te są skierowane do różnej grupy kobiet.

Happy Lift służy do odświeżenia wyglądu, poprawia elastyczność skóry twarzy i szyi.

Surgi Wire służy do walki z głębokimi zmarszczkami i bruzdami, z którymi nie radzą sobie wypełniacze.

Zabieg Happy Lift unosi skórę na swoje miejsca. Z biegiem lat nasz skóra staje się coraz bardziej wiotka i niedoskonała, dlatego warto o nią zadbać. Po zabiegu będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Metoda jest bardzo prosta i zabieg trwa kilkanaście minut, chyba że wypełniamy całą twarz to nawet do godziny.

Przy pomocy cienkiej igły wprowadza się nitki pod skórę na bazie kwasu mlekowego. Jej obecność pobudza syntezę składników, które występują naturalnie w organizmie naszym i zapewniają napięcie naszej skóry. Takimi trzema składnikami to kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Zabieg ten jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym. Metoda ta nie pozostawia blizn, czy innych śladów po zabiegu. Po zabiegu pacjent pozostaje na obserwacji około godziny do dwóch i wraca do domu. Mogą wystąpić małe zaczerwienienia po zabiegu, ale znikają one do kilku godzin. Do 15-20 dni należy uważać na skórę. Nawet podczas nakładania makijażu należy uważać. Bardzo duży wysiłek fizyczny nie jest wskazany do miesiąca.

Efektem zabiegu Happy Lift jest usunięcie lub redukcja bruzd nosowo-wargowych, naciągnięcie skóry szyi, podniesienie brwi, okolic policzków, żuchwy, skroni lub poprawa konturu twarzy. Zabieg ten dodatkowo opóźnia proces starzenia się, a także daje natychmiastowy efekt. Taki efekt utrzymuje się średnio 2-5 lat. Proces wchłaniania nici trwa około 8-10 miesięcy. Zabieg kosztuje w granicach 6-9 tysięcy w zależności od zakresu wykonywanego zabiegu.

Surgi Wire eliminuje idealnie zmarszczki. Skóra je tworzy za pomocą mięśni, które w niektórych momentach codzienności zaciskają się zbyt mocno i tworzą zmarszczki.

Surgi Wire polega na nakłuciu skóry igłą, a potem wprowadzenie przewodu, którym rozrywane są mięśnie formujące zmarszczkę. Przy pomocy urządzenia, chirurg przekuwa skórę w dwóch miejscach, przeciągając przewód po mięśniach, gdzie ma być usunięta zmarszczka. Po całkowitej likwidacji może pojawić się mała opuchlizna, zaczerwienieni czy swędzenie, które mija po tygodniu.

Do tego typu zabiegu zaliczają się duże zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy na czole, zmarszczki pionowe między brwiami, zmarszczki wokół ust. Dodatkowo można tą metodą usuwać blizny czy tzw. podwójny podbródek. Rezultatem jest likwidacja danych problemów, a także lepsza kondycja skóry i poprawa konturu twarzy. Różnica jest widoczna już po 2 dniach, ale rozwija się do dwóch miesięcy i trwa aż do 3 lat.

Zabieg ten jest bezpieczny, wykonywany z miejscowym znieczuleniu. Trwa około 20 minut, a koszt jego wynosi około 2-3 tysięcy.