Mikronakłuwanie – zabieg odmładzający i regenerujący.

Zabiegów odmładzających jest bardzo wiele. Jedne dają nam efekt od razu a niektóre po jakimś czasie. Efekty także są różne w zależności od stopnia problemu i dobrze dobranej metody ich usuwania. Zabiegi te, na które trzeba czekać na efekty dłużej działają na podstawie pobudzania tkanek co nie wiąże się ze sztucznymi zarysami twarzy. Takim zabiegi może być właśnie Mikronakłuwanie, czyli zabieg Dermapen.

Zabieg ten ma na celu pobudzenie skóry do odnowy poprzez nakłucie jej krótkimi igłami. Igiełki te ruszają się pulsacyjnie, nakłuwając szybko i gęsto ciało. Można ustawić tempo pulsacji i długość igieł od 0,25 mm do 2,5 mm. Takie najdłuższe igiełki są wykorzystywane do leczenia blizn i głębokich przebarwień, rozstępów.

Urządzenie Dermapen ma wielkie zastosowanie nie tylko w celu odmłodzenia, ale także przy problemie wypadania włosów. Częsta regeneracja skóry głowy tym urządzeniem może pobudzić włosy do wzrostu.

Jak wykonuje się zabieg?

Efekty powstają na skutek nakłuwania mnóstwa kanalików, przez które dobrze wchłania ona nakładane substancje czynne. Takimi substancjami są między innymi: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy peptydy. Kanaliki takie są otwarte kilka godzin po zabiegu, dlatego w tym czasie warto chronić dobrze skórę.

Zabieg zaczyna się od znieczulenia kremem Emla. W niektórych przypadkach nie trzeba używać żadnego znieczulenia, ale możemy wtedy czuć dyskomfort. Potem oczyszcza się twarz i nakłada na nią aktywne preparaty, które podczas zabiegu będą wnikały w głąb skóry. Głębokość nakłuć jest uzależniona od danego pacjenta i jego potrzeb.

Mikronaukłuwanie wygładza zmarszczki i bruzdy, zwłaszcza nosowo-wargowe. Metodę tą można porównać do metod frakcyjnych, ponieważ niektóre części skóry zostają uszkodzone, a część pozostaje nienaruszona, dlatego proces regeneracji jest szybszy. Po zabiegu skóra jest mocno zróżnicowana. Po zabiegu warto wykorzystać to, że kanaliki są otwarte i na nieś swój ulubiony krem z substancjami odżywczymi. Do dwóch dni skóra może być zaczerwieniona, ale po nałożeniu podkładu nie jest to już widoczne.

Zabieg ten jednak warto powtórzyć około dwóch do czterech razy w przeciągu dwóch- czterech tygodni. Efekt jest widoczny dosyć szybko, po kilku dniach skóra staje się już lepiej napięta. Proces jednak idealny tworzy się przez następne kilka miesięcy. Jednym słowem z każdym dniem nasza skóra staje się coraz piękniejsza.Kasia

Opis autora #2