Bezpieczeństwo zabiegu – medycyna estetyczna

W ostatnim czasie wypełnienie skóry kwasem hialuronowym jest bardzo modne. Niestety nie każda z nas wie jak do niego się przygotować. Tutaj znajdziesz kilka ciekawych wskazówek jak zrealizować swoje piękno w jak najlepszy sposób.

W naszym kraju tak jak i w innych krajach Unii Europejskiej zabiegi na bazie kwasu hialuronowego mogą wykonać lekarze lub absolwenci uczelni medycznych z nadanym prawem wykonywania zawodu lekarz. Aby móc sprawdzić, czy dany lekarz posiada dobre preferencje, powinien posiadać certyfikat wydane przez stowarzyszenie zrzeszających lekarzy.

W Polsce jest kilka takich zrzeszeń między innymi:

- Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

- Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

- Polskie Towarzystwo Dermatologiczne – Sekcja Dermatologii Estetycznej

Osoba, która posiada taki, certyfikat jest najbardziej wiarygodną osobą, która wykonuje taki zabieg. Warto także wybierać specjalistów polecany przez znajomych, to jest najlepsze źródło na dobrze wykonany zabieg.

Jak wygląda przebieg kwalifikacji i zabiegu?

Pamiętać, zawsze musisz, aby mówić tylko prawdę lekarzowi. Gdy będziesz zatajać wiadomości istotne dla przebiegu zabiegu, niestety możesz zrobić sobie krzywdę nie lekarzowi.

Na wizytę u takiego specjalisty składa się:

- wywiad medyczny bardzo szczegółowy ,w którym może zapytać o: przyjmowaniu leków, wykonywanych już operacjach, zdiagnozowanie stanu zdrowia pacjenta.

- wykonanie kilku zdjęć twarzy en face i obu profili - wiele pacjentek po tych zdjęciach swój problem uważa za mało istotny, ale może się pojawić inny, który warto omówić z lekarzem.

Ważne elementy podczas decyzji i aplikacji preparatu:

- wybór preparatu – najważniejsza jest jakość preparatu, dlatego najlepiej wybieraj z oznakowaniem CE, który oznacza, że produkt jest zgodny z dyrektywami UE. Może być także oznakowany kodem: FDA co oznacza, że jest to produkt najwyższej jakości. Każdy z tych znaków oznacza, że produkt został dobrze zbadany i jest bezpieczny dla zdrowia. Na rynku jest wiele znanych tego typu produktów, ale najlepiej wybrać ten, co szybciej się wchłania i szybciej działa na naszą cerę.

- aplikacja preparatu – ważne jest, aby lekarz wyciągnął preparat przy nas jeszcze zapakowany hermetycznie, na którym widnieje któryś z powyższych znaków. Dodatkowo powinna być ukazana na nim data ważności, nazwa, gramatura.

- dobry follow-up – preparat taki jest nazywany wtedy, gdy efekt jest widoczny bardzo długo, bez żadnych powikłań. Takim produktem może być np. wypełniacz marki Teosyal.

Po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o zaleceniach lekarza i odpowiedniej pielęgnacji, która jest niezbędna do długotrwałego efektu.