Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, kiedyś były mało popularne. Był to jeden czy dwa zabiegi z jednego rodzaju i koniec. Dziś jednak jest inaczej. Można już wykonać wiele ciekawych tego typu zabiegów w medycynie estetycznej z wykorzystaniem hydroksykwasów.

Peeling chemiczny ogółem polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobrane składniki o określonym stężeniu. Jest on prawdopodobnie wtedy bardziej aktywny, co lepiej wpływa na naszą cerę. Wszystko to jest związane z różnym stopniem lipofilności tych składników oraz działaniem na skórę. Efektywność tego zabiegu zależy również o stopnia ph składników oraz preparatów odtłuszczających użytych w zabiegu.

Wiele gabinetów zaczyna stosować do peelingów różne składniki, a nie tylko kwas glikolowy, co daje nam większe szanse na piękną cerę na długi czas.

Takimi nowościami na naszym rynku są dwa zabiegi:

- odmładzający czekoladowy peeling chemiczny Glymed Plus Chocolate Power Skin Rescue Peel - formuła ta jest oparta na :

-50% kwasie mlekowym[5%],

-Resweratrolu

-ekstracie z kakaowca [4%].

Kwasy mlekowy idealnie przyśpiesza gojenie naskórka, spłyca zmarszczki, rozjaśnia skórę i wyrównuje koloryt skóry. Składnik Resweratrol dodatkowo opóźnia proces starzenia. Jest to bardzo silny antyoksydant, który zmniejsza aktywność metaloproteina, co poprawia jędrność i elastyczność skóry. Ekstrat z kakaowca działa wygładzająco, nawilżająco i wpływa dobrze na endorfiny. Dzięki takiemu peelingowi nasza skóra się powoli starzeje.

- liftingująco- rozjaśniający peeling retinolowy Glymed Plus Vitamin A Professional Power Peel – formuła ta jest oparta na:

- 10% TCA

-10% kwasu glikolowego

- 5 % czystego retinolu

Peeling ten idealnie przebudowuje skórę właściwą i naskórek, dzięki czemu spłyca zmarszczki oraz rozjaśnia przebarwienia. Czysty retinol powoduje większą produkcję: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kwas TCA powoduje silne złuszczenie, dzięki czemu dobrze sprawdza się w leczeniu skóry trądzikowej i ich następstw.

Wiele klientek z powodzeniem korzysta z tych nowych metod z wielkim zadowoleniem.Matylda

Opis autora #3