Jak usunąć tatuaż?

Tatuaż to rzecz, którą wykonuje się na całe życie. Warto przemyśleć sobie wszystkie za i przeciw, za czym się go wykona. Niestety wiele osób z nas nie myśli tylko wykonuje, a potem chce się go pozbyć. Kiedyś nie było to możliwe, ale teraz już tak. Dzięki laseroterapii można usunąć tatuaż.

Często kobiety wybierają róże, kwiaty, motyle a po kilku latach stają się mało atrakcyjne. A jeszcze gorzej, gdy na tatuażu mamy imię sympatii, która już nią nie jest. Czasem takie tatuaże przeszkadzają nam w życiu osobistym a czasem w społecznym np. w poszukiwaniu pracy. Jeżeli tatuaż jest w miejscu, które zakrywamy, to nie ma problemu, gorzej jak jest inaczej.

Kiedyś piękne i urocze tatuaże mogą się przeobrazić w koszmar życia. Takie tatuaże jednak w naszych czasach można już usunąć lub je przerobić na inne. Tatuaż wykonany barwnikiem i igłą może być na początku tylko wyraźny i piękny, potem z biegiem lat robi się coraz jaśniejszy. Często do tej pory można było się spotkać z możliwością usunięcia jego metodą chirurgiczną albo usunięciem chemicznym. Teraz już można wykonać to laserem. Najlepsza jednak jest ta nowoczesna metoda poprzez usunięcie laserem, ponieważ nie pozostawia blizn i dobrze dobrany laser usuwając tatuaż, nie niszczy skóry.

Na czym polega taki zabieg?

Zabieg taki polega na rozerwaniu torebki kolagenowej, otaczającej barwnik w skórze, a następnie spaleniu i rozproszeniu barwnika. Zabieg wykonany może być za pomocą jednej wizyty a może być poprzez kilka. Wszystko zależy od głębokości barwnika, jakości jego, a także wielkości tatuażu. Laser do usuwania tatuaży musi generować krótkie impulsy, ale o dużej mocy. Najlepsze do tego lasery to: Q-switch. Do tatuaży w kolorowych odcieniach najlepsze będą lasery emitujące światło o odpowiedniej wysokiej energii, które absorbuje się w barwniku o różnych kolorach. Lasery Q-switch czy Nd:Yag nie spełnia tych oczekiwań. Najlepszy jest do tego laser aleksandrytowy Nd:Yag AlexVantage.

Po zabiegu należy pamiętać o dobrej pielęgnacji skóry po usunięciu tatuaża, specjalnymi maściami zapobiegającymi powstawanie blizn. Leczenie, gdy jest powolne, to lepiej się goi.Matylda

Opis autora #3