Podobrazia malarskie

Kategorie Inne,Rozrywka

W momencie kiedy byłem mały, w każdej sytuacji ochoczo rysowałem. W tamtym czasie natomiast nie wiedziałem, że istnieją, podobrazia malarskie, czyli krosna blejtramy. O tym, że zdołam malować, stosując gruntowane podobrazia malarskie, generalnie nie było wówczas mowy. Zasmarowywałem więc moją “radosną twórczością” marginesy książek a także, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do dziś pamiętam, jaką awanturę zrobiła mi za moje “freski” mamusia… Kiedy stałem się dorosły, zaniedbałem rysowanie a także zupełnie skupiłem się na dorosłym życiu i pracy. Jedynym zamiłowaniem były wspólne gry komputerowe z synem. Syn jednakże dorósł, a ja któregoś dnia znalazłem na poddaszu moje kilku letnie obrazki. Byłem zaskoczony, że kiedyś tak ochoczo rysowałem, a na dzień obecny jedynie ślęczę godzinami nad pracą. Tego dnia długo oglądałem moje dziecinne dzieła. Któregoś dnia przeglądałem media społecznościowe oraz natrafiłem na kurs rysowania krok po kroku. Obejrzałem 1 etap oraz…mnie pochłonęło. Początkowo spróbowałem szkiców ołówkiem. Wychodziły mi całkiem dobre martwe natury a także pejzaże.

 

Zacząłem myśleć o malowaniu farbami. Zaskoczyło mnie, jak łatwo teraz uzyskać akwarele, media, płótna oraz… rysować. Złożyłem zamówienie przez internet w fachowym sklepie dla plastyków oraz początkowo kopiowałem skończone fotografię. Nie byłem zadowolony, chociaż małżonka oraz znajomi byli zachwyceni. Cały czas czułem, że posiadam niedosyty. Zapisałem się zatem na kurs malarski oraz dowiedziałem, w jakich miejscach popełniam błędy. Właśnie mój dziecięcy bakcyl stało się pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *