Walka z rozstępami

Każda z nas ma inną skórę i inaczej będą na nią wpływać różne czynniki. Walczyć jednak z nimi można, a nawet trzeba. Kobieta piękna to kobieta szczęśliwa a właśnie takie powinnyśmy być o każdej porze dnia.

Rozstępy powstają na skutek uszkodzenia tkanki łącznej. Pojawienie się ich na skórze jest usytuowane od naszych genów. Nie każdy przyrost wagi musi być spowodowana rozstępami. Nasze geny za to wszystko odpowiadają. Włókna kolego nowe często szaleją przy zmianach hormonalnych typu ciąża. Dlatego najczęściej z tym problemem siłą już młode matki. Powstające rozstępy przybierają odcień czerwony, siny, który różni się całkiem od całego ciała. We wczesnym stadium najlepszym działaniem będą pochodne witaminy A. Ich stężenie i częstotliwość podawanie, określa dermatolog do każdej pacjentki z osobna. Leczenie jednak może potrwać nawet rok.

Innymi metodami na rozstępy to:

- terapia laserowa

- peelingi

- mezoterapie

Usuwać białe ślady po rozstępach najlepiej jest zabiegami wykorzystującymi światło ledowe.

A czy ciało po ciąży może, wrócić takie jak kiedyś było?

Wiele z nas młodych kobiet boryka się z rozciągniętą skórą, fałdkami i rozstępami po ciąży. Zadajemy sobie pytania, co z tym ciałem zrobić? Otóż jest na to możliwość. Aby skóra brzucha powróciła do dawnej figury, trzeba dużo ćwiczyć, aby włókna kolagenowe były sprawne. Dodatkowo trzeba to wzmocnić zabiegami specjalistycznymi.

Najbardziej skuteczne zabiegi wspomagające to:

- masaże

- endermologia

- terapie laserowe

- terapie osoczem

- thermage

- zabiegi na bazie kwasu polimlekowego

- zabiegi na bazie kwasu pochodzenia witaminy A

Nie warto się poddawać operacją plastycznym, jeżeli chodzi o rozciągnięcie czy zwiotczałą skórę. Warto wybrać się w tym celu po serie zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej.