Biust w czasie lata

Lato kojarzy nam się z krótkimi bluzeczkami, z dużymi dekoltami a co za tym idzie odkrywanie biustu. Zadbane i ponętne piersi, mogą być atutem kobiety. Wystarczy mała codzienna pielęgnacja.

Biust w czasie lata jest odkrywany najczęściej na basenach, plażach i nie tylko. Ubieramy wtedy często bikini, a więc walczymy z pomarańczową skórkę. Walka przeważnie zaczyna się poprzez wykonywanie ćwiczeń na płaski brzuch czy modelując pośladki. Zapominamy jednak o piersiach. Nie ważne, jaki mamy rozmiar piersi, powinnyśmy o nie dbać poprzez właściwą pielęgnację.

Najczęściej biust staje się zaniedbany po wahaniu wagi, ciąży czy zmian hormonalnych. Skóra staje się cieniutka, delikatna, mniej gęsta i elastyczna, a więc nie ma tyle sił, aby wymodelować i unieść biust. Nie martw się, są metody na to, bez użycia skalpela.

Kluczem do pięknego biustu jest zdrowa dieta, ćwiczenia, dobrze dobrany biustonosz i zabiegi liftingujące. Do codziennej pielęgnacji warto dodać nawilżenie biustu, poprzez używanie kremów, balsamów czy oliwek. Najlepiej używać produktów specjalnych do biustu, ponieważ dodatkowo one ujędrniają i napinają skórę. Pod prysznicem warto je hartować poprzez zimny i ciepły prysznic.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nasz biust nie wraca do swojej formy poprzez domowe metody warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego na liftingi. Najczęściej wybierają kobiety zabieg Liftmassage metodą Endermologie. Jest to metoda na zagęszczenie skóry na twarzy, dekolcie i biustu. Cały zabieg polega na stymulacji głębokich warstw skóry. Łącząc przy tym masaż ciśnieniowy i wibracyjny z dobroczynnym działaniem pola magnetycznego. Pobudza to fibro plastry, które produkują kolagen i elastynę. Warto także pomyśleć nad zabiegiem modelującym takim jak Thermo Modelage. Taka kuracja zaczyna się od nałożenie peelingu i zastosowaniu preparatów napinających a na sam koniec nałożenie maseczki kolagenowej. Taka maseczka gipsowa poprawia kształt, jędrność skóry.

Wychodząc na słońce, z biustem widocznym nawet lekko, warto pomyśleć o dobrym filtrze SPF. Słońce prowadzi do oparzeń i mniejszej produkcji kolagenu, co powoduje zły wygląd naszej skóry. Kobiety, które biorą tabletki hormonalne, często borykają się także z problemami przebarwień dekoltu, biustu i nie tylko. Warto w takich sytuacjach wykonać mechaniczne lub chemiczne ścieranie naskórka za pomocą mikrodermabrazji, lub peelingów medycznych. Bardzo dobrą metodą jest terapia depigmentacji Cosmelan, która pozwala na zmniejszenie przebarwień do 95%.

Niestety cała pielęgnacja musi być stosowana codzienne. Musisz być cierpliwa i dążyć do celu, aby być piękną.Matylda

Opis autora #3