Piękne ciało gotowe na wyjście w bikini

Już za oknem coraz więcej słońca, niedługo będzie lato. Większość z nas już zaczęło przygotowywania do pięknego ciała w postaci diet i ćwiczeń. Często mamy także blizny, czy zadrapania, których nie zlikwidujemy za pomocą tych metod. Czy można je zredukować i być piękniejszą w bikini? Myślę, że dzięki medycynie estetycznej tak!

Czym jest taka blizna?

Blizna często jest skutkiem wypadku, operacji lub dużego skaleczenia. Często czujemy z tego powodu dyskomfort. Jest to problem estetyczny i psychiczny u niektórych kobiet. Fachowo w dziedzinie dermatologii nazywa tak zmianę skórną będącą najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i jej zastąpieniem przez tkankę łączną włóknistą. Jej wygląd jest całkiem inny niż skóra właściwa. Gojenie się blizny trwa dosyć długo. Jest to przeważnie miesiąc czasem dwa, wszystko zależy od zagojenia. Mogą w ten sposób także powstać blizny patologiczne, które przybierają postać przerostów lub bliznowców. Bardzo często u kobiet powodują złe samopoczucie z powodu oszpecenia ciała. Przyczyną tego jest zmienność produkcji białka w organizmie. Taki proces gojenia się rany składa się z IV etapów. Wszystkie działania powinno się podejmować w III fazie gojenia najpóźniej w IV.

Jak zredukować te blizny?

Konsultacja lekarska jest najbardziej wskazana. Warto wcześniej zastanowić się nad sposobem leczenia, jaki byśmy chcieli u siebie zastosować. Na naszym rynku jest mnóstwo takich metod, dlatego lepiej będzie coś doradzić lekarzowi, jak sami się także zorientujemy w tematyce.

Bardzo popularne metody to laseroterapia i interwencja chirurgiczna. Są to jednak metody kosztowne, ponieważ za 5 cm blizny zapłacimy około 4 tysięcy złotych, a okres leczenia trwa około 2-5 miesięcy. Następną taką metodą jest radioterapia, ale na jej temat są różne zdania. Jest zalecana tylko w przypadkach jak inne metody, nie dają nam rezultatu. Można także wstrzykiwać w siebie zastrzyki sterydowe, ale mogą one powodować skutki uboczne, nawet wiążące się do otyłości. Krioterapia także jest wybierana przez pacjentki, ale sporadycznie. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się azot lub gazowy podtlenek azotu i niską temperaturę, które zamrażają komórki i niszczą naczynia krwionośne. Jest to jednak zabieg bolesny i trzeba go powtarzać nawet klika razy. Także są dostępne na naszym rynku do blizn kremy, maści, żele różnego rodzaju. W składzie przeważnie mają wyciąg z cebuli morskiej, które nie do końca są przebadane pod wpływem skuteczności.

Duże zaufanie jednak mają znane wszystkim od dłuższego czasu plastry silikonowe. Tutaj jest jednak najważniejsza faza rozwoju blizny, aby zacząć w dobrym momencie. Czasem można wyleczyć tym sposobem starą bliznę, lecz potrzeba odpowiedniej ilości silikonu, aby się jej pozbyć. Plater idealnie się dopasowuj do skóry. Dodatkowo łagodzi świąd i ból. Plastry tego typ są idealne do ran po operacyjnych, po cesarskim cięciu, po oparzeniach, po urazach itp.Kasia

Opis autora #2